Columbia School District

Columbia Central High School

First semester honor roll

9th grade

All A’s

Aiden Adams, Logan Baker, Kaden Burge, Makayla Davenport, Riley Fish, Jesse Galvan, Jenna Moore, Grant Pfister, Morgan Reamer, Allison Salsbury, Alyssa Trumble, Jensen Tumas

Honor roll

Shania Albertson, Juliette Bailey, Xander Baker, Tiana Basnaw, Zachary Corser, Abby Crane, Jenna Crawford, Madyson Curtiss-Rose, Olivia Cymes, Sydnee Edwards, Samantha Eisenmann, Jackson Hamann, Jennifer Felsner, Kenneth Hanson, IV, Anna Hosmer, Kayle Fowler, Madyline Howard, Ashley Haft, Joseph Haworth, Molly Hayes, Grace Hetke, Hannah Hinkle, Emily Hissong, Lauren Hitt, Nicklas Jeffreys, Morgan Kaschalk, Kaylee Low, Brendan Luckhardt, Samuel Lyke, Riley Marken, Ryan McMillion, Zakry Osgood, Sophie Parr, Kyle Richardson, Mayah Riker, Morgan Sedlecky, Brianna Shook, Ella Sillers, Skye Stein, Cole Strasser, Cameron Swain, Seth Tanner, Joseph Tennant, Blake Webb, Carter Wilber, Cameron Williams

10th grade

All A’s

Jenelle DeBaeke, Aubree Dickens, Zachary Hyliard, Larae Micklatcher, Bhumi Navyvichit, Meredith Nye, C’aira Reed, Brady Surque

Honor roll

Mackenzie Ashby, Lavender Boss, Tesla Crouse, Theoren Crouse, Austin Curtis, Casey Curtis, Carson Daniels, Faith Feldmann, William Fierro, Gehrig Elliott, Alissa Fish, Haden Fish, Allison Fox, Carissa Gorrell, Kyley Griffin, Sydney Griffin, Samantha Huddleston, Jessica Jordan, Margaret King, Patricia Leutz, Hunter Marken, Parker Miller, Ivan Panergo, Kohl Partridge, Joshua Pewsey, Abigail Price, Mckensi Raab, Abigail Randolph, Rylee Renfer, Keon Robertson, Yuki Rizzo, Derek Schiel, Katelyn Schneider, Jacob Sciarrabba, Reagan Steele, Dustyn Shaw, Kaitlyn Tamlyn, Holden Trumble, Ryan Tumas, Daniel Yang

11th grade

All A’s

Lucy Hicks, Grace Howland, Kheyarah Lavasseur, Allison McDevitt, Cameron Palmer, Jennifer Panergo, Katherine Powell, Tanner Stevens, Skye Taylor, Kevin Townsley, Rebecca Yang

Honor roll

Hayley Ambs, Adriana Arce, Howard Bartlett IV, Olivia Bailey, Madison Buckles, Ashley Carpenter, Joshua Curtis, Connor Davenport, Kaitlyn Dunigan, Eric Ernvall, Alyssa Fowler, Jeanine Galvan, Malerie Gazarek, Max Gregg, Taylor Gritzmaker, Alexandria Hall, Hilliary Hogle, Jacqueline Harwood, Peter Hayes, Cassandra Hubbard, Matthew Iverson, McKrae Johnson, Jeremy Jones, Jr., John Kay, Madison Kelly, Levi Koebbe, Lucas Klink, James Lucas III, Nicholas Martin, Mark Mellinger, Susanne Meissner, Nicole Ostrander, Annaka Oudekerk, Anna Parkinson, Madison Parr, Austin Petrie, Talon Prince, Alyssa Rickert, Justin Rumfelt, Trinidad Ramon, Kaleb Revere, Paige Sanborn, McKenna Schaffer, Lukas Speller, Joshua Spindelman, Payton Steinke, Olivia Tackett, Mackenzie Teeples, Hunter Trumble, Samuel Tumas, Natalie Tyndall, Derek Way, Trevor Wesolowski, Mackenzee Whipple

12th grade

All A’s

Cameron Daniels, Elizabeth McBain, Tara Schatzle

 Honor roll

Sage Allen, Evander Azareel, Emerson Baumgardner, Hailey Beyer, Krystal Bouchie, Amanda Bracey, Lily Bragg, Joshua Brighton, Ashley Cain, Paige Cann, Rebekah Carlisle, Jeffrey Chau, Mackenzi Collins, Maria Cook, Samantha Corser, Carson Crowell, Sean Curtis, Emma DeBaeke, Emily DeBolt, Hailey Dickens, Dakota Diefenthaler, Hayley Diefenthaler, Cami Emerson, Cody Gragg, Cooper Gunnells, Corey Hamilton, Kierstynn Hatler, Abigail Hicks, Zachary Hissong, Ryan Huddleston, Destiny Johnson, Tyler Johnson, Jesse Jordan, Emily Kelleher, Ryleigh Lena, Sean Leppert, Gabriella Lobliner, Michael Low, Hunter Martin, Gage Messer, Justin Midena, Shayla Mitchell, Darcy Myers, Lyza Myers, Jewel Price, Micah Raby, Dameon Rhoads, Briana Riker, Tobin Rowley, Emily Salsbury, Devon Savageau, Thomas Seffernick, Matthew Spampinato, Sydney Sullivan, Alexa Tackett, Bryce Vandenburg, Emilie Vistung, Justin Wang, Mackenzy Wenzlick, Camden White, Daniel Willis, Ryan Yenor, Justin Yost, Jessica Zaszczurynski