Onsted School District

Onsted High School 2016-2017

First semester honor roll

9th grade

All A’s

Rylee Clairday, Morgen Head, Bryn Reidy, and Kinsey Wagner

 Honor roll

Rourke Barth, Zachary Beyer, Sean Carney, Cameron Connett, Nicholas Davis, Sean Deland, Melisa Deneweth, Christian Edwards, Hunter Gibbs, Brooke Gorney, Michael Gosselin, Dylan Hancock, Tyler Haskins, Travis Hill, Tyler Hunt, Blake Klocke, Brooklyn Kurowski, Cooper Lake, Lucas Lewin, Keegan Lipinski, Cierra Long, Kaycie Louden, Ashlyn Malak, Paul Marks, Samuel Massnick, Myah McAvoy, Hayden Moore, Holly Morse, Matthew Particka, Grant Payer, Andrew Pettit, Jillian Roux, Vivian Sheeks, Grace Smith, McKenna Smith, Randall Strack, Phoenix Taphouse, Karly VanBrunt, Claire Williams, Madison Wright, Miranda Wright, and Lily Youngdahl

 10th grade

All A’s

Dylan Micallef, Ashlyn Slaviero, and Danielle Vykydal

 Honor roll

Madison Ausmus, Kerrigan Bailey, Teige Barth, Sydney Bellair, Jaylen Berry, Nolan Brown, Mason Burkeen, Claire Cauley, Christopher Coleman, William Conrad, Alicia Czinski, Riley Davis, James Decker, III, Gabrielle England, Justin Floer, Quinn Foster, Breanna Frost, William Harton, Madelyn Hefflinger, Chase Hiram, Alyssia Hudson-Grayer, Kendra Huff, Kyra Kaverman, Carson Kiss, Paige Lemay-Smith, Elijah McKown, Serena Nichols, Olivia Nortley, Kylie Parker, Hannah Prachyl, Chase Reidy, Kylie Ross, Jeron Seel, Kane Strack, Callie Stump, Jacey Terrill, Lillian Walker, and Sophia Wolfe

 11th grade

All A’s

Seth Breseman, Anthony Doyle, Matthew Doyle, Patrick Doyle, Mackenzie Johncox, Julee Kidder, Jessica Klepacz, Jarret Nighswaner, Lauren Reichel, Nathan Sprague, and Kamryn Warner

Honor roll

Carsyn Abbey, Gage Bergman, Riley Brooket, Carson Brown, Arianna Callahan, Ryan Carney, Austin Curtis, Carson Davis, Lexi Davis, James Dietrich, Nicholas Doyle, Logan Duke, Star Ellenwood, Grant Gifford, Phillip Groeb, Waverly Harvey, Olivia Hefflinger, Audrey Hill, Garrett Hunt, Taylor Hutchinson, Dustin Jeffers, Ashton Johnson, Kourtney Keranen, Emily Lafata, Alexandra Lewin, Kaylee Malak, Mariah Marsh, Gavin McDonald, Alexis Mocnik, Anna Pettit, Jasmin Plentz, Brittney Ratliff, Alyssa Richardson, Haylee Rose, Dawson Sayler, Robert Shear, Olivia Sheely, Harlie Sweet, Ciara Tiede, Baylee VanBrunt, Skylar VanDam, Isiah VanSickle, Grace Woerner, Harrison Worker, and Connor Wright

 12th grade

All A’s

Jessica Albright, Isabelle Anderson, Lauren DeLand, Jacob Head, Ethan Kosmyna, and Bailey Tjolsen

 Honor roll

Kennedy Amsdill, Kaitlyn Ausmus, Brianna Baxter, Tyler Beach, Bryan Berry, Kaidyn Branch, Keegan Carney, Jose Castillo-Clark, Grace Cauley, Jeremy Chmiel, Emma Coberley, Olivia Daisher, Taylor Davis, Gavin Duttine, Gerald Farringer, Dawson Fox, Chrystene Gilbert, Taylor Gogolin, Cierra Griffith, Taylor Gross, Joshua Gwinner, Paige Haas, Alexis Hepler, Race Huyck, Patrick Iott, Caitlynn Jaynes, Mikayla Jenkins, Joann Kamm, Hanna Kane, Maxximillian Kemp, Hannah Kendziora, Samantha Kimerling, Noah Lewandowski, Brendan Lewis, Joshua Loomis, Hannah Maige, Amna Manan, Kristos McCarthy, Caleb Meier, Karynn Mikesell, Annette Miller, Gaven Minshall, Hailee Moore, Shaylee Morse, Hannah Mutter, Ashley Newsome, Isabelle Oechsle, Breanne Paterson, Ashlee Pelham, Emily Pettit, Marysa Prettyman, Gabriel Richardson, Tiffany Roberts, Andrew Schneider, Jacob Snyr, Mikaela Starr, Hunter Taphouse, Hannah Terrill, Aren Wallace, Sandie Walter, Reece Watson, Bronner Wicking, Madisyn Wicks, Austin Wingfield, Kent Woerner, and Emily Yensch

 

 

Onsted Middle School 2016-2017

First semester honor toll

6th grade

All A’s

Bryn Brighton, Reed Brogan, Ross Conrad, Elizabeth Erway, Sophia Garfield, Tori Hanning, Daniel Harrah, Nicole Harrah, Allison Hill,  Aynslee Linhart, Derrick McCullough, Benjamin Raglow, Ashleigh Smith, Kara Terakedis

Honor roll

Marissa Barnes, Tyler Bellair, Grant Betz, Alexander Brezvai, Kylee Bridges, Kendall Brown, Clara Bumpus, Ethan Chapman, Brandon Corder, Lilliana Cullen, Matthew Cunningham, Lexi Downs, Noah Drake, Brooke Edmunds, Breanna England,  Zachary Gillean, Matthew Gosselin, Perry Hancock, Hannah Harding, Matthew Harton, Noah Hewitt, Elizabeth Hill, David Jordan, Paris Kay, Miranda Linden, Shelby MacDonald, Bellamy Marks, Fernando Martinez, Carolyn Micallef, Madelyn Mutter, Ashlyn Payer, Caden Permoda, Gracie Pinney, Matthew Ratliff, Liam Rawlings, Natasia Roe, Sara Schlueter, Joshua Schmidt, Nicholas Shaw, Nicholas Sutka, Ryan Thompson, Nathaniel Tripp, Bradlee VanBrunt, Rayna VanSickle, Ethan Worden, Gavin Young

7th grade

All A’s

Carrianne Ausmus, Annika Berg, Deidre Gilbert, Owen Kordyzon, Courtney Miller

Honor roll

Alexandra Baiz, Brooklyn Borders, Taylor Boss, Jasmine Bufford,Dawson Carney, Marin Chesser, Bailey Cox, Cassandra Downey, Michelle Echelbarger, Isabel Evans, Ruby Foster, Grace Gibbs, Jennifer Gonzalez, Brennan Goodrow, Kate Gorney, Dayton Henagan, Jesse Hirsch, Emma Hunt, Logan Hunt, Hunter Johncox, Alaina Kast, Riley Kina, Isabelle Kisor, Logan Klotz, Alexis Kniaz, Kaitlyn Kruse, Lilly Kurowski, Julia Lehman, Grace Lewandowski, Lincoln Lipinski, Rachel Lowe, Wyatt Malinczak, Matthew Marsh, Dillon McCullough, Presley McDonald, Dylan Mommers, Harrison Moore, Bayleigh Mukensturm, Samantha Nichols, Alexandria Osgood, Chloe Proffitt, Nadia Rankin, Rebecca Rascol, Callie Redman, Cameron Redman, Caryse Redman, Kamryn Ross, Kennedy Ross, Rayne Ross, Broc Shoemaker, Alexander Smith, Kaylei Smith, Alyssa Sniegowski, Rebecca Terryberry, Jeffery Timm, Jaiden Turnwald, Matthew Urbanczyk, Trenton Warner, Kaelyn Wetherby, Abigail White, Emma Wyse, Maddalynn Zellen

8th grade

All A’s

Macyn Barth, Mya Hiram, Samantha Jordan, Rachelle LaBrie, Isabella Luppo, Kaylee MacDonald, Andrew Particka, Keturah Pustay, Kayla Ross, Makenna Strack, Ethan VanDam, Silas VanSickle

Honor roll

Tapanga Amsdill, Halle Bauer, Brianna Benz, Breanna Blankenship, Kyle Borders, Kylie Bosak, Amie Bridgeman, Lucas Brown, Payge Carpenter, Noah Chapman, Una Conley, Gregory Denkins, Maggie Denney, Kyle Downey, Dylan Erway, Sarah Finch, Darren Fletcher, Isabella Fletcher, Grant Goodrich, Phoenix Halliwill,  Hailey Hanning, Jasmine Irwin, Kierstyn Keranen, Cordell Kowalyk, Emily Kilpatrick, Allycia Lanz, Trey Linhart, Jaime Metzger, Victoria Miller, Joselyn Oechsle, Caleb Permoda, Jonah Rankin, Virginia Rawlings, Emma Reidy, Logan Robarge, Mary Saunders, Carmen Schot, Ashton Schubert, Sarah Simpkins, Timothy Strachn, Dylan Terryberry, Ethan Thompson, Trevor Toland, Caleigh Tyler, Dakota VanderHorst, Topanga Wallace, Natalie Weiss, T.J. Wesley, Emily Wixom, Ethan Young